przewoźnicy

PLL LOT i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wspólnie promują XIX Konkurs Chopinowski

2024-07-08

Polskie Linie Lotnicze LOT zostały partnerem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz oficjalnym przewoźnikiem XIX Konkursu Chopinowskiego, organizowanego w październiku 2025 r. w Warszawie. 19 czerwca 2024 r. ruszył cykl konferencji prasowych, promujących wydarzenie. Organizatorzy odwiedzą miasta na całym świecie, między innymi:  Tokio, Seul i Nowy Jork, by osobiście zaprosić pianistów i fanów kompozytora do udziału w konkursie, oraz do odwiedzenia Polski. Współpraca z NIFC to kolejna inicjatywa, w której PLL LOT promują polską kulturę i narodowe dziedzictwo.
BoeingLOT
Fot: Kamil Wrzosek
Polskie Linie Lotnicze LOT zostały partnerem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i oficjalnym przewoźnikiem XIX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Będzie to wyjątkowa edycja dla wszystkich miłośników twórczości najwybitniejszego kompozytora epoki romantyzmu w Polsce. To właśnie w Warszawie, w październiku 2025 r., spotkają się największe talenty w klasie fortepianu na świecie. Przez 21 dni w stolicy Polski wybrzmiewać będą sonaty, walce i polonezy, które niezmiennie są ogromną inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.   
19 czerwca 2024 r. ruszył cykl konferencji prasowych promujących to wydarzenie w wielu miastach na świecie, w tym dostępnych w siatce połączeń PLL LOT, tj. Tokio, Nowy Jork, Miami, Paryż czy Seul. 
Jako polska marka o globalnym zasięgu, jesteśmy dumnym partnerem XIX Konkursu Chopinowskiego. W ramach społecznego zaangażowania, które jest jedną z kluczowych wartości PLL LOT, na co dzień współpracujemy z instytucjami kultury i wspieramy wiele wydarzeń kulturalnych. Konkurs Chopinowski – wydarzenie z blisko 100-letnią tradycją – jest dla nas wyjątkowy, ponieważ stwarza niepowtarzalną okazję do odwiedzenia Polski: kraju, w którym narodził się talent Fryderyka Chopina. Zapraszamy na nasze gościnne pokłady i już teraz życzymy fantastycznych doznań wszystkim uczestnikom oraz słuchaczom Konkursu – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT. 
Konkurs Chopinowski jest jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki kompozytora, przyczynia się także do odkrywania największych talentów pianistycznych, zapewniając młodym muzykom skuteczny start w międzynarodowej karierze. Każda kolejna edycja wydarzenia jest źródłem inspiracji, które świat obserwuje w różnorodnych interpretacjach muzyki genialnego kompozytora.
Konkurs odbywa się od 1927 roku, skupiając wokół muzyki Chopina setki pianistów i miliony słuchaczy, a jego popularność rośnie z każdą kolejną edycją. Transmisję z koncertów w 2021 roku na kanale Chopin Institute na YouTube tylko w październiku tego samego roku wyświetlono aż 37,5 mln razy, z czego ponad 50% widzów stanowili Japończycy. Transmisji chętnie słuchano także w Polsce, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych oraz Tajwanie. 
Pierwsza konferencja prasowa promująca wydarzenie odbyła się w stolicy Japonii, w której kompozycje Fryderyka Chopina cieszą się wyjątkową popularnością. Udział przedstawicieli Kraju Kwitnącej Wiśni w konkursie datuje się od 1937 roku. Od tego czasu uczestnicy z Japonii regularnie biorą udział w zmaganiach na scenie i stanowią znaczącą część jury oraz publiczności. Wśród najpopularniejszych japońskich nazwisk związanych z Konkursem Chopinowskim są Miwa Kai, Kiyoko Tanaka, Hitoshi Kobayashi, Hiroko Nakamura, Mitsuko Uchida czy Ikuko Endo. W ostatniej edycji Konkursu Chopinowskiego w 2021 r. drugą nagrodę otrzymał Kyohei Sorita. 
Polskie Linie Lotnicze LOT aktywnie włączają się w inicjatywy służące promocji polskiej kultury na swoich pokładach, docierając z przekazem do ponad 100 portów lotniczych na świecie. PLL LOT współpracują z polskimi muzeami, jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowym oraz wspierają wydarzenia, jak choćby Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. 
W grudniu 2023 r. na pokładach Boeingów 787 w rejsach długodystansowych zadebiutowało safety demo z wykorzystaniem XIX-wiecznych dzieł z Muzeum Narodowego. Doskonale znany pasażerom LOT-u jest także magazyn pokładowy Kaleidoscope. Co miesiąc oferuje atrakcyjne materiały, interesujące wywiady czy polecenia – w tym te z sekcji kultura. Ponadto, pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT na pokładach Boeing 787 Dreamliner i wybranych samolotów Boeing 737, mogą korzystać z systemu rozrywki pokładowej lub dostępu do sieci LOT Entertainment, które dostarczają bogatą bibliotekę filmów, seriali, czy muzyki.GRAFIKA KONKURSU: pobierz 
Polskie Linie Lotnicze LOTto nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek. 

Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail