Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Zamknij to okno informacyjne

Statua Wolności od lipca czeka na turystów | Rynek Turystyczny
facebook


Statua Wolności od lipca czeka na turystów

Na tą chwilę czekano w Nowym Jorku prawie 8 lat. 4 lipca pierwsi turyści będą znów mogli zwiedzić koronę Statuy Wolności. Była ona zamknięta ze względów bezpieczeństwa po zamachach z 11 września.

Uznano wówczas, że Statua stojąca na wysepce w Zatoce Nowojorskiej od 1886 roku, stanowi wymarzony cel ataku dla potencjalnych terrorystów. Ofiarowana w XIX w. przez Francję figura jest przecież symbolem wolności i demokracji. Najpierw w ogóle wstrzymano wycieczki stateczkami na wyspę, potem stopniowo otwierano nabrzeże i dolne części figury, która była świadkiem przybycia do Nowego Jorku milionów imigrantów. Ciągle jednak turyści i mieszkańcy miasta nie mogli wejść na jej koronę. Od najbliższego amerykańskiego Dnia Niepodległości będzie to znowu możliwe. Będzie to możliwe dzięki wzmocnieniu środków bezpieczeństwa wewnątrz rzeźby.


Share Button

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Captcha Captcha Reload