europa

Niemcy planują otwarcie granic

2020-05-13

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że ​​jeśli pozwoli na to rozwój sytuacji epidemilogicznej, federalny minister spraw wewnętrznych zakończy wszelkie kontrole na granicach wewnętrznych z powodu korony do 15 czerwca 2020 r.

europe 79290 1920

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w środę, że przejścia graniczne z Luxemburgiem będą otwarte już w sobotę (16 maja). Pozostaną jednak wzmożone kontrole w pasie 30 km od tej granicy.

Również przejścia lądowe granicy z Danią, mają być wkrótce otwarte, jednak zależy to ostatecznie od decyzji władz duńskich. - Podejmujemy te kroki ze względu na cel jakim jest przywrócenie swobodnego przepływu ludzi i towarów w Europie od połowy czerwca - powiedział Seehofer na konferencji prasowej w Berlinie. - Wymaga to jednak by utrzymał się trend infekcji taki sam, jak w ostatnich dniach – zastrzegł szef niemieckiego MSW.

Jeśli chodzi o granice z Francją, Austrią i Szwajcarią, to restrykcje przedłużono do 15 czerwca 2020 r.

Jak głosi komunikat prasowy niemieckiego MSW „Federalny Minister Spraw Wewnętrznych bierze pod uwagę pozytywny rozwój procesu infekcji, ułatwiając procedurę kontroli. Jeśli wskaźniki infekcji w krajach sąsiednich ulegną zmianie, intensywność kontroli można szybko zwiększyć ponownie w porozumieniu z sąsiadem. Punktem odniesienia są wytyczne obowiązujące w Niemczech w odniesieniu do wskaźnika zakażeń wynoszącego ponad 50 nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu 7 dni ”

Również Szwajcaria ogłosiła, że planuje otworzyć granice z Niemcami, Austrią i Francją. Nie ma jednak takich planów w stosunku do Włoch. Jednak w tym przypadku cały czas granicę mogą przekraczać pracownicy transgraniczni. krajami od 15 czerwca.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail