europa

Turystyka w Europie - dane KE

2020-05-14

Komisja Europejska, przy okazji prezentacji zaleceń dla transportu i turystyki przypomniała też znaczenie turystyki dla europejskiej gospodarki.

Europa2

Podróże, transport, usługi noclegowe, usługi gastronomiczne, rekreacja i kultura wnoszą niemal 10 proc. wkład do unijnego PKB i stanowią kluczowe źródło zatrudnienia i dochodów w wielu europejskich regionach. 267 mln Europejczyków (62 proc. ludności) co najmniej raz w roku wyjeżdża w celach rekreacyjnych, a 78 proc. spędza wakacje w swoim kraju lub w innym kraju UE.

Ekosystem turystyczny był również jednym z sektorów najbardziej dotkniętych poważnymi ograniczeniami w przemieszczaniu się i podróżowaniu, nałożonymi w wyniku pandemii koronawirusa. Światowa Organizacja Turystyki przewiduje zmniejszenie przyjazdów w międzynarodowym ruchu turystycznym o 60–80 proc., co spowoduje straty przychodów eksportowych na świecie w wysokości od 840 do 1100 mld euro. Lato w Europie to najważniejszy sezon w turystyce. Średnia liczba podróży w sezonie letnim (od czerwca do sierpnia) to 385 mln; w ich trakcie mieszkańcy UE wydają 190 mld euro.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail