Targi

ATRAKCJE REGIONÓW Targi Turystyki Weekendowej – warto było czekać

2020-09-30

Tegoroczne VIII targi odbyły się w nietypowym, bo wrześniowym terminie. Na szczęście zmiana terminu, oraz niesprzyjająca organizacji takich imprez atmosfera nie zaszkodziła chorzowskiemu wydarzeniu.

 

P1080485P1080482P1080481

Niewątpliwie atutem jest miejsce – Park Śląski 640 ha terenów zielonych z alejkami, wyciągami i licznymi atrakcjami przyciągają czynnie wypoczywających mieszkańców wielomilionowej aglomeracji. Wystawcy promowali wyjątkowe miejsca i obiekty. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji targów z ofertą Wystawców zapoznaje się liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich, a w jego sercu – Atrakcje Regionów.   

Na targach każdy mógł znaleźć inspirujący cel podróży: od morza poprzez bory i lasy, pojezierza, malownicze doliny, zielone pogórza, jaskinie i skałki, aż po górskie tereny Dolnego Śląska, Beskidów, Małopolski i Wielkopolski oraz pięknych regionów województwa Lubuskiego, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur, Pomorza, a także atrakcje regionów Gran Canarii.

Wystawcy zapraszali odwiedzających na trasy rowerowe, międzynarodowe drogi wodne, konne, piesze i podziemne, spływy kajakowe i pontonowe, szlaki kulinarne i winiarskie. Proponowali wieże widokowe i ciekawostki historyczne, atrakcyjne parki rozrywki i baseny termalne!

Goście mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Na targach znaleźli nie tylko foldery i mapy, ale mieli również sposobność do rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania. Obecni na stoiskach wystawców pasjonaci dzielili się swoją wiedzą o regionach.

Program VIII edycji targów był niezwykle bogaty. Każdego dnia można było zapoznać się z bogatą ofertą wypoczynkową. Na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje m.in. spotkania z ciekawymi podróżnikami – Beatą Pawlikowską i Anną i Marcinem Nowakami, autorami popularnego i nagradzanego bloga Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle.

P1080462IMG 20200927 111903IMG 20200925 142421

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail