europa

Prezentacja skarbów województwa szybenicko-knińskiego

2024-03-17

Na zaproszenie Wspólnoty Turystycznej województwa Szybenicko-Knińskiego oraz Muzeum Kninu, 14 marca 2024 roku, do Ambasady Republiki Chorwacji w Polsce przybyli dziennikarze i przedstawiciele polskiej branży turystycznej.

 Szib2

Spotkanie, w gościnnych progach Ambasady, było możliwe dzięki wsparciu Pana Ambasadora Tomislava Vidoševića. Składało się z trzech wystąpień dotyczących bogactwa przyrodniczego
i kulturowego jakim dysponuje województwo. Poprowadzili je: Krešimir Šakić, dyrektor Wspólnoty Turystycznej Województwa Szybenicko-Knińskiego, Angela Bilić, ekspert ds. edukacji i interpretacji Instytucji Publicznej Województwa Szybenicko-Knińskiego „Przyroda” oraz Ante Šimić, dyrektor Muzeum Kninu.

Województwo Szybenicko-Knińskie jako jednostka administracyjna ma w swoich granicach:

  • miasto Szybenik (hr. Šibenik)  - pierwsze założone przez Chorwatów miasto na wybrzeżu Adriatyku (XI wiek), które posiada unikatowy zabytek jakim jest wybudowany bez użycia zaprawy i metalu kościół św. Jakuba (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2000 roku), a także twierdza św. Mikołaja część murów obronnych z czasów weneckich (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2017 roku );
  • Królową Chorwackich Twierdz w mieście Knin;
  • dwa Parki Narodowe – Kornati, niezwykle malowniczy archipelag 140 wysp, wysepek
    i skał oraz Krka, oazę zieleni i wodospadów;
  • ekspresyjne źródło rzeki Cetiny;

ale na tym wyjątkowe miejsca się nie kończą. Każdy przyjezdny znajdzie tu pyszne jedzenie i unikatowe gatunki winorośli, ale przede wszystkim mieszkańców, którzy dzielą się swoim sposobem życia i barwnymi opowieściami z przeszłości.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zainteresowanie jakie okazali nasza prezentacją przedstawiciele polskich mediów oraz branża turystyczna. Bardzo dziękujemy Ambasadzie Republiki Chorwacji w Polsce, że mogliśmy właśnie w jej progach zorganizować prezentację naszego województwa, powiedział Krešimir Šakić, dyrektor Wspólnoty Turystycznej Województwa Szybenicko-Knińskiego

Dwa parki narodowe i dwa obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, które
w doskonały sposób prezentują nasze dziedzictwo kulturowe i bogactwo przyrody, są najsilniejszymi argumentami z powodu, których Goście z Polski odwiedzają nasze województwo, powiedziała Angela Bilić, ekspert ds. edukacji i interpretacji Instytucji Publicznej Województwa Szybenicko-Knińskiego „Przyroda”

Dla większości naszych Gości województwo szybenicko-knińskie to morze i plaża. Dzisiaj pokazaliśmy, że miasto Knin ze swoją twierdza i rzeką Krką, a także pobliskim źródłem rzeki Cetiny to po prostu miejsca, które trzeba zobaczyć, powiedział Ante Šimić, dyrektor Muzeum Kninu

Ogromnie się cieszę, że w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Polce mogliśmy gościć przedstawicieli polskich mediów i branży turystycznej na prezentacji nieodkrytych skarbów województwa szybenicko-knińskiego. Jestem Państwu bardzo wdzięczny za przybycie! Gratuluję również przedstawicielom województwa na świetnie wybranym terminie tej prezentacji, bo odbyła się tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, powiedział Tomislav Vidošević, Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail